fbpx

Боја за затемнување стоп светла црвена 150мл МОТИП

Код: М00161
  • За фарбање штопови и стакла
  • Транспарентен дење и ноќе
  • Лесно се нанесува
  • Може да се избрише со специјален спреј

ден350.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
ЕКО производ
Проверен квалитет

Опис

Оваа боја е наменета за тонирање на надворешната пластика на штоп светлата.Во согласност е со законот и со меѓународните стандарди за безбедност во сообраќајот така да пропушта светлина. Транспарентен е и дење и ноќе. Добро исчистете ги штоповите и заштитете ги местата кои не ѓи фарбате.Пред употреба добро промешајте и прскајте во одалеченост од 20см.Помеѓу секое нанесување причекајте(не подолго од 20мин).Не нанесувајте повеќе од 3 слоја,во спротивно се губи својството на транспарентност.

Дополнителни информации

Тежина 0.15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Боја за затемнување стоп светла црвена 150мл МОТИП”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *