fbpx

Кровни носачи PACIFIC 68003 алуминиум-110cm

Код: 68003-64110

Техничка спецификација

Должина на шипка: 110cm

Ширина и висина: 53мм х 27мм

Максимален товар: 50кг

Материјал: Алуминиум

Заклучување: Да, Antitheft

City crash: Да

Максимална брзина: 130km/h

Iso Pass 11154: Да

ден7,300.00

Само 1 останати на залиха

Само 1 останати на залиха

Опис

Кровни носачи специјално наменети по тип на возило, со оргинални адаптери за лесна монтажа, без оштетувања на автомобилот, како и безбедно користење.

Произведени во Италија од најквалитетни материјали. Изработени од висококвалитетен челик со гумирана заштита од корозија.

Кровни носачи PACIFIC , исклучително лесни за монтажа и демонтажа.

ПОГЛЕДАЈТЕ ГИ УПАТСТВАТА.

  1. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-Pacific-68.003-Cod.-AO.269-Rev.-10.pdf
  2. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-montaggio-Cover-con-soffietto-AO.490-Rev-03-1.pdf

ЗА БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА ИЛИ ПОТЕШКОТИИ ПРИ МОНТАЖА ВИ СТОИМЕ НА РАСПОЛАГАЊЕ!!!

ОВИЕ КРОВНИ НОСАЧИ ОДГОВАРААТ ЗА СЛЕДНИВЕ ВОЗИЛА:

ALFA ROMEO
MITO 3 2008>
BMW
SERIE 1 3/5 2004>
SERIE 3 5 99-05
SERIE 3 BERLINA 4 2005>
SERIE 3 TOURING 5 05-11
SERIE III GT 5 2013>
SERIE IV GRAN COUPE’ 4 2014>
CITROEN
C4 BERLINA 5 >2010
C4 COUPE’ 3 >2010
FIAT
IDEA 5 2003>
PANDA III 5 2012>
FORD
FOCUS II 3/5 04-11
FOCUS SW 5 04-11
LANCIA
LYBRA SW 5 99-06
MUSA 5 2005>
MERCEDES
CLASSE A 5 05-12
CLASSE A COUPE’ 3 05-12
CLASSE B 5 05-12
OPEL
ASTRA (ESCL.TETTO VETRO) 3/4/5 04-09
ASTRA SW 5 04-09
ZAFIRA 5 08-11
RENAULT
MEGANE II 3/5 02-08
MEGANE II BERLINA SEDAN 5 02-08

Дополнителни информации

Тежина 0.00000000 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кровни носачи PACIFIC 68003 алуминиум-110cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…