fbpx

Кровни носачи PACIFIC 68010 метал/челик-110cm

Код: 68010-65110

Техничка спецификација

Должина на шипка: 110cm

Ширина и висина: 53мм х 28мм

Максимален товар: 50кг

Материјал: Челик, заштитна гумирана облога

Заклучување: Да, пластична брава за заклучување, метална брава опционално

City crash: Да

Максимална брзина: 130km/h

Iso Pass 11154: Да

ден6,050.00

Само 1 останати на залиха

Само 1 останати на залиха

Опис

Кровни носачи специјално наменети по тип на возило, со оргинални адаптери за лесна монтажа, без оштетувања на автомобилот, како и безбедно користење.

Произведени во Италија од најквалитетни материјали. Изработени од висококвалитетен челик со гумирана заштита од корозија.

Кровни носачи PACIFIC , исклучително лесни за монтажа и демонтажа.

ПОГЛЕДАЈТЕ ГИ УПАТСТВАТА.

  1. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-Pacific-68.010-Cod.-AO.276-Rev.-03-2.pdf
  2. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-Cover-senza-soffietto-Cod.-AO.491-Rev-03-1.pdf

ЗА БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА ИЛИ ПОТЕШКОТИИ ПРИ МОНТАЖА ВИ СТОИМЕ НА РАСПОЛАГАЊЕ!!!

ОВИЕ КРОВНИ НОСАЧИ ОДГОВАРААТ ЗА СЛЕДНИВЕ ВОЗИЛА:

AUDI
80 5 1986>
100 5 1991>
A3 5 >2002
A3 SPORTBACK 5 03-12
A6 4 >1996
DAEWOO/CHEVROLET
EVANDA 5 03-06
KALOS 5 03-06
LANOS 3/5 2003>
NUBIRA 4/5 >2002
DAIHATSU
SIRION 5 >2005
FORD
FIESTA 5 08-16
HONDA
ACCORD 5 95-08
CIVIC 5 01-06
STREAM 5 00-06
KIA
SHUMA 5 1998>
LEXUS
CT 5 2014>
MERCEDES
CLASSE A PASSO LUNGO 5 >2004
SEAT
AROSA 3 98-05
SUZUKI
ALTO 5 02-09
VW
LUPO 3 97-05
PASSAT 4 88-05
PASSAT SW 4 00-05
VOLVO
V40 5 96-04
S40 4 96-12

Дополнителни информации

Тежина 0.00000000 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кровни носачи PACIFIC 68010 метал/челик-110cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…