fbpx
Намалување!

Кровни носачи PACIFIC 68011 метал/челик-110cm

Код: 68011-65110

Техничка спецификација

Должина на шипка: 110cm

Ширина и висина: 53мм х 28мм

Максимален товар: 50кг

Материјал: Челик, заштитна гумирана облога

Заклучување: Да, пластична брава за заклучување, метална брава опционално

City crash: Да

Максимална брзина: 130km/h

Iso Pass 11154: Да

ден4,802.00

Само 1 останати на залиха

Само 1 останати на залиха

Опис

Кровни носачи специјално наменети по тип на возило, со оргинални адаптери за лесна монтажа, без оштетувања на автомобилот, како и безбедно користење.

Произведени во Италија од најквалитетни материјали. Изработени од висококвалитетен челик со гумирана заштита од корозија.

Кровни носачи PACIFIC , исклучително лесни за монтажа и демонтажа.

ПОГЛЕДАЈТЕ ГИ УПАТСТВАТА.

  1. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-Pacific-68.011-Cod.-AO.277-Rev.-03-compressed-1.pdf
  2. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-Cover-senza-soffietto-Cod.-AO.491-Rev-03-1.pdf

ЗА БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА ИЛИ ПОТЕШКОТИИ ПРИ МОНТАЖА ВИ СТОИМЕ НА РАСПОЛАГАЊЕ!!!

ОВИЕ КРОВНИ НОСАЧИ ОДГОВАРААТ ЗА СЛЕДНИВЕ ВОЗИЛА:

CITROEN
AX 5 96-03
SAXO 5 96-03
DAIHATSU
CUORE 5 >2002
TERIOS DB / DX 5 >2005
FORD
FIESTA 5 90-01
HYUNDAI
ACCENT 4/5 95-99
i20 5 2008>
MAZDA
121 5 1996>
MERCEDES
CLASSE A PASSO CORTO 5 >2004
NISSAN
MICRA 5 92-03
PEUGEOT
106 5 91-04
205 3/5 ALL
SUZUKI
ALTO 5 >2001

 

Дополнителни информации

Тежина 0.00000000 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кровни носачи PACIFIC 68011 метал/челик-110cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…