Намалување!

Кровни носачи PACIFIC 68072 алуминиум-110cm

Код: 68072-64110

Техничка спецификација

Должина на шипка: 110cm

Ширина и висина: 53мм х 27мм

Максимален товар: 50кг

Материјал: Алуминиум

Заклучување: Да, Antitheft

City crash: Да

Максимална брзина: 130km/h

Iso Pass 11154: Да

ден5,865.00

Само 1 останати на залиха

Само 1 останати на залиха

Опис

Кровни носачи специјално наменети по тип на возило, со оргинални адаптери за лесна монтажа, без оштетувања на автомобилот, како и безбедно користење.

Произведени во Италија од најквалитетни материјали. Изработени од висококвалитетен челик со гумирана заштита од корозија.

Кровни носачи PACIFIC , исклучително лесни за монтажа и демонтажа.

ПОГЛЕДАЈТЕ ГИ УПАТСТВАТА.

  1. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-Pacific-68.072-Cod.-AO.355-Rev.01-compressed-1.pdf
  2. https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Istruzione-montaggio-Cover-con-soffietto-AO.490-Rev-03-1.pdf

ЗА БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА ИЛИ ПОТЕШКОТИИ ПРИ МОНТАЖА ВИ СТОИМЕ НА РАСПОЛАГАЊЕ!!!

ОВИЕ КРОВНИ НОСАЧИ ОДГОВАРААТ ЗА СЛЕДНИВЕ ВОЗИЛА:

ALFA ROMEO
155 4 92-98
CHEVROLET/DAEWOO
NEXIA 4 95-99
FIAT
PUNTO 5 93-99
TEMPRA 5 >1998
TIPO 3 >1998
TIPO 5 >1198
FORD
FIESTA 3 89-01
LANCIA
DEDRA 4 89-99
DELTA 5 93-99
MAZDA
121 3 95-02
OPEL
ASTRA (ESCL. TETTO VETRO) 3 91-97
ASTRA (ESCL. TETTO VETRO) 3 98-02
ASTRA (ESCL. TETTO VETRO) 5 91-94
ASTRA (ESCL. TETTO VETRO) 5 95-98
ASTRA (ESCL. TETTO VETRO) 5 99-03
CALIBRA 3 90-97
CORSA 3 93-00
CORSA 3 01-06
CORSA 5 93-00
CORSA 5 01-06
KADETT E 5 85-91
TIGRA 3 >2004
RENAULT
MEGANE SW 5 95-02
SEAT
TOLEDO 5 91-98

Дополнителни информации

Тежина 0.00000000 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кровни носачи PACIFIC 68072 алуминиум-110cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…