fbpx

Ксенон сијалица ОЕМ Д1С 5500к 150% Power

Код: АМ01968
 • Тип на сијалица: Д1С / D1S
 • Номинална моќ: 35w
 • Номинална волтажа: 12V претворена од баласт 85v
 • Боја на светло:5500к
 • Работна температура:  -30~+80°C
 • Конектор: Стандартен за д1с
 • Хомологација: E4
 • До 50% повеќе светлина
 • Долго светло до 20m повеќе во споредба со стандардните

ден2,250.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
Проверен квалитет
Производ по Мерка

Опис

Директна замена за фабричните Xenon сијалици. Сијалицата е хомологирана. Може да се намести исклучиво на возила кои ја носат фабрично истиот модел на сијалица. Сијалицата има кварцно стакло си анти УВ филтер, за да не дојде до штета на фаровите. Не се потребни никакви модификации за монтажа. Овој тип на сијалица има 50% поголема светлина во споредба со нормална ксенон сијалица, односно до 20м.

Спецификација:

 • Тип на сијалица: Д1С / D1S
 • Номинална моќ: 35w
 • Номинална волтажа: 12V претворена од баласт 85v
 • Боја на светло:5500к
 • Работна температура:  -30~+80°C
 • Конектор: Стандартен за д1с
 • Хомологација: E4
 • До 50% повеќе светлина
 • Долго светло до 20m повеќе во споредба со стандардните

Дополнителни информации

Тежина 0.087 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ксенон сијалица ОЕМ Д1С 5500к 150% Power”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.