fbpx
Намалување!

Носач за велосипеди за на кола црн RBR-01

Код: АМ02588
  • Држач за еден велосипед. Се монтира на кровни носачи.
  • Содржи траки за зацврстување на велосипедот.
  • Не ‘рѓосувачки челик.
  • Максимална брзина на возење со монтиран држач: 130 km/h

ден1,990.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
ЕКО производ
Проверен квалитет
Производ по Мерка

Опис

 

Практичен и лесен челичен носач за велосипеди е дизајниран за монтирање на багажникот на покривот на автомобилот (шипки).

Комплетен носач за велосипед со брава и влошки за тркала на велосипед,ленти за велосипеди (стегачи) за монтирање на шипки на покривот широк до 53 mm,за греди без Т-профил со ширина поголема од 53 mm мора да се користи дополнителен адаптер, а за греди со Т-профил соодветните лизгалки.

ФУНКЦИОНАЛНОСТ И БЕЗБЕДНОСТ:

Монтажата на носачот на шипите е едноставно и се вклучени сите потребни елементи за монтирање. Цврстата тока безбедно ја фиксира рамката на велосипедот на носачот и пластичните ремени ги прицврстуваат тркалата. Производот има сертификат TÜV, кој гарантира највисок квалитет на изработка и безбедност при користење

Главен материјал: метал
Број на велосипеди што може да се превезат: 1
Максимална тежина на велосипедот: 15 кг
Дијаметар на рамката на велосипедот: до 60 mm
Дебелина на гумата на велосипедот: Сите
Димензии на држачот: ширина 20 cm, прилагодлива должина 150 cm, висина на раката 57 cm
Монтирање на велосипедот на држачот: зад рамката (тока) и зад тркалата (ремени)
Тежина на носачот: 3 кг
TÜV сертификат: да

УПАТСТВО:

02588-Roof-Bike-Rack-MANUAL-EN-PL-ES-CZ-SK-UA-RU

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Носач за велосипеди за на кола црн RBR-01”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *