Носач за 1 велосипед за на кров PERUZZO TOP BIKE LOCK 1 23314

Код: ITM045409

Држач за еден велосипед. Се монтира на кровни носачи.
Содржи брава-систем за заклучување.

Содржи траки за зацврстување на велосипедот. Секоја трака е тестирана да носи терет од 150кг.

Не ‘рѓосувачки челик.

Тежина на држачот: 2.6 kg
Максимална носивост: 15 kg

Максимална брзина на возење со монтиран држач: 130 km/h

Произведено во: Peruzzo Италија

ден2,200.00

На Залиха

Опис

 

Минимално растојание помеѓу шипките на кои се монтира држачот: 70 cm
Максимално растојание помеѓу шипките на кои се монтира држачот: 100 cm
Минимални димензии на напречниот пресек на шипките на кои се монтира држачот: 20 x 20 mm
Максимални димензии на напречниот пресек на шипките на кои се монтира држачот: 58 x 50 mm

Материјал на изработка: Челик/Метал

ПОГЛЕДАЈТЕ ГО УПАТСТВОТО ЗА МОНТАЖА:

https://www.g3spa.it/wp-content/uploads/Top-Bike.pdf

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Носач за 1 велосипед за на кров PERUZZO TOP BIKE LOCK 1 23314”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.