Полнач на акумулатор со индикатор (осигурувач) 6A, 12V SBC

Код: АМ02085
 • Влезен напон: 220-240 V/50 Hz
 • Напон за полнење: 12 V 6A DC
 • Излезно полнење: 90 W
 • Минимална струја на оптоварување: 4,2 A
 • Капацитет на носивост: 20-80 Ah
 • Димензии : 16,5 x 7,5 x 9 cm

ден1,450.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
Проверен квалитет
Производ по Мерка

Опис

Опис на производот

 • Куќиште од АБС пластика
 • Bрз полнач на киселинско-оловни батерии
 • Индикатор за статус на оптоварување
 • заштита од преоптоварување
 • влезен напон: 12 V
 • Јачина за полнење:6A

Спецификација

 • Влезен напон: 220-240 V/50 Hz
 • Напон за полнење: 12 V 6A DC
 • Излезно полнење: 90 W
 • Минимална струја на оптоварување: 4,2 A
 • Капацитет на носивост: 20-80 Ah
 • Димензии : 16,5 x 7,5 x 9 cm

Дополнителни информации

Тежина 1.444 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Полнач на акумулатор со индикатор (осигурувач) 6A, 12V SBC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…