fbpx

ХИД Ксенон сијалица ОЕМ Д1С 6000к Premium

Код: АМ01409
 • Тип на сијалица: Д1С / D1S Premium
 • Номинална моќ: 35w
 • Номинална волтажа: 12V претворена од баласт 85v
 • Боја на светло: 6000к
 • Работна температура:  -30~+80°C
 • Конектор: Стандартен за д1с

ден1,450.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
Проверен квалитет
Производ по Мерка

Опис

Директна замена за фабричните Xenon сијалици. Сијалицата е хомологирана. Може да се намести исклучиво на возила кои ја носат фабрично истиот модел на сијалица. Сијалицата има кварцно стакло си анти УВ филтер, за да не дојде до штета на фаровите. Не се потребни никакви модификации за монтажа.

Спецификација:

 • Тип на сијалица: Д1С / D1S Premium
 • Номинална моќ: 35w
 • Номинална волтажа: 12V претворена од баласт 85v
 • Боја на светло: 6000к
 • Работна температура:  -30~+80°C
 • Конектор: Стандартен за д1с

Дополнителни информации

Тежина 0.087 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ХИД Ксенон сијалица ОЕМ Д1С 6000к Premium”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *