fbpx

Заштитен лак 500мл МОТИП

Код: М004009
  • Безбоен
  • Заштитува и дава сјај
  • Брзо суши
  • Се користи по фарбање

ден350.00

Нема на залиха

Достава 2-3 дена
ЕКО производ
Проверен квалитет

Опис

Брзо сушечки акрилен лак со долготраен сјај за третирање на разни површини (дрво,метал,алуминиум,стакло,камен и пластика). Лакот има одлична заштита од корозија и одлична адхезија. Лакот е отпорен на гребнатини, бензин хемикалии и други временски услови. УПОТРЕБА: Се нанесува после фарбање. Напомена: Поседува специјален вентил кој овозможува прскање во сите правци (360 степени) !!! Пред фарбање користете Мотип Прајмер темелна боја.

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Заштитен лак 500мл МОТИП”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Вие исто така би сакале…