fbpx

Чистач пена за текстил 600мл МОТИП

Код: М000707
  • Суво чистење (пена)
  • За седишта и тапацири
  • Брз и ефикасен
  • Лесен за употреба

ден250.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
ЕКО производ
Проверен квалитет

Опис

МОТИП спреј за чистење на текстил е сува пена која со леснотија отстранува нечистотија,дамки на текстил кожа,винил и плишани површини.Може да се користи и во домаќинство(теписи и мебел).Нанесете го МОТИП чистачот на површина и оставете го да делува 2мин.Добро истријте за да се ослободи нечистотијата.Остранете ги остатоците со влажен сунѓер или со памучна крпа.Повторете го процесот.Пред употреба тестирајте ја постојаноста на бојата на текстилот на помалце видливо место.

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg

Вие исто така би сакале…