fbpx

Полир за црна пластика 500мл МОТИП

Код: М000753
  • Ја обновува бојата
  • Создава заштитен слој
  • Одбива валкање
  • Лесен за употреба

ден350.00

На Залиха
Достава 2-3 дена
ЕКО производ
Проверен квалитет

Опис

Течност за одржување црни браници,спојлери.чајсни и странични гуми.Ја враќа првобитната боја и сјај.Прекрива помали гребнатинки,дамки и останати неправилности на бојата(вклучувајки и бели дамки од некои средства за полирање)При редовна употреба создава заштитен слој. Штити од временски влијанија и го намалува лепењето на нечистотии. Содржи силикон и е без солвенти.
Да се промеша пред употреба.Површината мора да биде сува и чиста. Нанесете средство на површина со сува мека крпа или сунгер.Оставете да се исуши. Полирајте со сува мека крпа додека не добиете сјај.

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg

Вие исто така би сакале…